Warning: Constant szolg already defined in /web/paleomedicina/paleomedicina.com/www/lang.ru.php on line 27 Warning: Constant rendelesek already defined in /web/paleomedicina/paleomedicina.com/www/lang.ru.php on line 80 Vízivás őrület

Rehabilitáció csak online elérhető

E-mail: paleomedicina@gmail.com

Vízivás őrület

 

Szakmai képzetlenségre utal az egészségre és a hőségre hivatkozva törpevízművé változtatni az emberi szervezetet. Minden élettani ismeretnek ellentmond azt hangoztatni, hogy a hőség jobb átvészelése miatt és az egészségünk érdekében nagy mennyiségű folyadékot kell inni. Aki ezt állítja, nem mond igazat. Nézzük az élettani tényeket:

 

  1. Az ember folyadékszükséglete az elfogyasztott szénhidrát mennyiségétől függ leginkább. Egy glukóz (cukor) molekula négy vízmolekulát köt magához, ha azt megettük. Mivel az elfogyasztott fehérje egy része is cukorrá alakul a szervezetben, így ugyanez a helyzet áll elő akkor ha sok fehérjét fogyasztunk. 
  1. 100 gramm zsír elfogyasztásakor, majdnem 104 gramm víz keletkezik [1]
  1. Az izzadás a cukorlebontáskor keletkező hő miatt alakul ki. Az izzadással a felhevült testünket hűtjük.
  1. A szomjúságérzet mindenkiben tökéletesen működik, a csecsemőkben és az öregekben is.

 

Mindezekből következik, hogy:

 

  1. A megemelkedett vízfogyasztás a magas szénhidrátbevitel miatt alakul ki. Azaz következmény és nem élettani szükséglet.
  1. Ha anyagcserénk zsíralapú, azaz ketózisban működik, akkor a vízszükséglet minimális.

 

TEHÁT NAGY MELEGBEN KERÜLNI KELL A SZÉNHIDRÁTOKAT, ÉS AKKOR KELL INNUNK HA SZOMJASAK VAGYUNK!

 

Legalább ennyire fontos, hogy csak vizet igyunk, ha szomjasak vagyunk. Minden más folyadék problémát okozhat a vízháztartásunkban, ha nagy meleggel állunk szemben.

A sör és alkoholtartalmú italok fogyasztása, a tea és a kávé szintén emeli a folyadékszükségletet. És akkor még nem is beszéltünk, arról, hogy a „könnyű, emészthető” ételek kategória, nem a szénhidrátos tésztaféléket és péksüteményeket jelenti. Ezek emelik a vérnyomást és a szívfrekvenciát valamint a hőérzetet és hozzájárulnak a rossz közérzetünkhöz a kánikulai napokban.

 

Referenciák:

  1. Mellanby K. Metabolic water and desiccation. 1942 Nature 150, 21-21

 

 

Szerző: dr. Tóth Csaba
A szerző orvos, háziorvos, 20-éves belgyógyász és intenzív terápiás gyakorlattal, a Paleomedicina munkatársa


A Paleomedicina munkacsoport kizárólag tudományos alapon végzi a tevékenységét. Semmilyen természetgyógyászati módszert nem használunk, ezektől elhatárolódunk. A Paleomedicina által képviselt irányzat, az evolúciós orvoslás, a valódi tudomány része. Nemzetközi orvosi szakfolyóiratokban megjelent közleményeinket itt olvashatják.

 

Kapcsolódó tartalmak