Rehabilitáció csak online elérhető

E-mail: paleomedicina@gmail.com

Átírhatjuk eddigi elképzeléseinket a földi élet terjedésével kapcsolatban

 

A Roszkozmosz orosz űrbiológusai élő szervezeteket és azok DNS maradványait is megtalálták a Nemzetközi Űrállomás (ISS) külső burkolatáról származó finomszemcsés porban.  A 2010 és 2016 között folytatott űrséták során 19 alkalommal vettek mintát elemzésre a 400 km magasan Föld körüli pályán keringő űrbázis burkolatáról.

Arról már voltak információink, hogy egyes élőlények, mint például a medveállatkák a világűr extrém körülményei közt is életben maradhatnak. A medveállatkákat például egy orosz műhold fedélzetén való utazás után is életben találták. Arról is hallhattunk már, hogy vannak bolygónknak olyan savas, magas vagy éppen alacsony hőmérsékletű eldugott részei, ahol extrém körülményeket is kibíró élőlények élnek.

A mostani orosz bejelentés azonban ennél sokkal izgalmasabb kérdéseket vet fel. Például alátamasztja azt a már meglévő elméletet, hogy nemcsak a troposzférában vannak mikroorganizmusok, hanem akár az ionoszférába is eljuthatnak. Azaz létezik átjárás a földi élet és a világűr között. Orosz kutatók korábban mikor még kevés  bizonyíték állt rendelkezésre a mikroorganizmusok vándorlásának kérdésében, ionoszférikus liftnek nevezték el a jelenséget.

A finomszemcsés mintákat molekuláris mikrobiológiai módszerekkel elemezve 47%-ban találtak életképes mikroorganizmusokat, melyeknek a faját is meg tudták határozni az esetek 70%-ában. A különböző években az űrséták során begyűjtött, az űrállomás burkolatáról származó finom porban találtak többek között Micobacterium és extremofita Delftia fajokat, több növényi DNS-t és gombaspórákat. A Delftia baktériumokhoz hasonló felépítésű fajokat legnagyobb számban Madagaszkárról származó földben lehet kimutatni, a Mycobacterium fajok, amelyeket sikerült azonosítani, a Barrents tenger élőhelyeire jellemzőek.

A kutatási eredmények alapján át kell dolgozni az eddig az élet terjedésére megalkotott magyarázatainkat. Az eredmények azt is bizonyítják, hogy a klimaváltozás hatása a légköri finomszemcsék tekintetében nem áll meg a troposzférában és sztratoszférában.

A kutatásoknak az orosz kutatók szerint nagy jelentősége lehet az ember bolygóközi utazásaira is. Részleteket ezzel kapcsolatban nem közöltek, viszont javasolták a bioszféra felső határának kitolását, tekintettel a legújabb eredményekre.

 

 

dr. Tóth Csaba
Orvos, háziorvos, 20-éves belgyógyász és intenzív terápiás gyakorlattal, a Paleomedicina munkatársa, a Paleolit orvoslás című könyv szerzője 

 

Borítókép: Roscosmos, twitter, https://twitter.com/roscosmos/status/869173532353232897

 

2017-05-30

 

Kapcsolódó tartalmak

Möglichkeiten zur Minderung der Verbreitung des Virus SARS-Co-2 und zur Steigerung der natürlichen Widerstandsfähigkeit gegen die Erkrankung durch Ernährungs-Intervention
2020-04-25
    Im Interesse der ungarischen Bevölkerung schlagen wir die gründliche und
Multiple Gelenkentzündung im Kindesalter durch Monotherapie mit paläo-ketogene Diät geheilt - Artikel der ungarischen Zeitschrift Természetgyógyász Magazin
2020-02-29
Der folgende Artikel entstand in Zusammenarbeit von Paleomedicina Hungary und  dem Természetgyógyász
Die 14-jährige Isabella erklärt die Paleo-Ketogene Diät (PKD)
2020-01-28
In regelmäßigen Abständen können Dr. Csaba Tóth und Dr. Zsófia Clemens
Cholesterinsenker können bei älteren Frauen die Neigung zu Diabetes II um 50% verstärken
2019-01-18
Die Einnahme von Statinen (Cholesterinsenkern) erhöht bei älteren Frauen das Risiko einer neu