Rehabilitáció csak online elérhető

E-mail: paleomedicina@gmail.com

A vörös húsok fogyasztása felére csökkenti a depresszió kockázatát

A vörös húsok fogyasztása felére csökkenti a depresszió kockázatát. Azok a nők, akik kevesebb marha- és bárányhúst esznek, gyakrabban szenvednek depresszióban – egy új vizsgálat szerint. 

 

 


Az ausztrál kormány 65-100 gramm sovány, vörös hús fogyasztását javasolja heti 3-4 alkalommal. Fotó: ALAMY

 


A vizsgálat vezetői elismerik, meglepte őket az eredmény. A kutatócsoport 1000 ausztrál nő bevonásával végezte a vizsgálatot.

Felice Jacka Professzor, aki a Deakin Egyetem, Victoria által végzett vizsgálatot vezette, így nyilatkozott: „Eredetileg azt gondoltuk, a vörös húsok fogyasztása nem feltétlen előnyös a mentális problémák szempontjából. A vizsgálatból viszont az derült ki, hogy nagyon is az.”


„Azok a nők, akik az ajánlott mennyiség kevesebb mint felét fogyasztották a vörös húsokból, kétszer olyan gyakran szenvedtek depressziótól vagy szorongástól összehasonlítva azokkal a nőkkel, akik az ajánlott mennyiséget fogyasztották.”

„Amikor más tényezőket is figyelembe vettünk az összehasonlításnál, mint például a szocioökonómiai státust, a fizikai aktivitás szintjét, a dohányzást, a súlyt és az életkort, ez az összefüggés akkor is megmaradt.”

„Érdekesmód a mentális egészség semmilyen más fehérje fogyasztásával nem függött össze. Nem függött össze például a csirke, a disznó, a hal sem a növényi fehérjék fogyasztásával. A vizsgálatban csak 19 nő volt vegetáriánus. Amikor a statisztikából kivettük őket, akkor sem változott meg az összefüggés.”

Jacka Professzor szerint a legelő állatok étrendje is kulcskérdés.

A fotó forrása

 

„Tudjuk, hogy az ausztrál vörös húsok egészséges húsoknak tekinthetők, mivel magas a tápanyagtartalmuk. Tartalmaznak például omega-3 zsírsavat, amely a mentális egészség szempontjából fontos.”

„Ausztráliában a marha és a birka legnagyobb része valóban legel. Más országokban a marhákat hízlalótelepeken tartják, és leginkább gabonával etetik őket. Ez sokkal kevésbé egészséges húst eredményez.”

A túl sok vörös hús fogyasztása is problémákhoz vezet (Ez a vizsgálatból egyáltalán nem következik, és más vizsgálatokból is inkább az ellenkezője derül ki. A vörös húsokkal kapcsolatos problémákat nitritek, nitrátok és más tartósítószerek és adalékanyagok okozzák – kiegészítés Paleomedicina).

„Azt találtuk, hogy az ajánlottnál több vörös hús fogyasztása szintén csökkentette a depressziót és szorongást.” – mondja Jacka Professzor. „Azt is tudjuk, hogy az étrend egésze is számít, de a heti 3-4 alkalommal történő tenyérnyi hús fogyasztása mindenképp fontos a mentális egészség megőrzéséhez.”

Az eredményeket a Psychotherapy and Psychosomatics nevű folyóiratban közölték.

 

Forrás: Red meat halves risk of depression

Fordította: dr. Clemens Zsófia

 

Kapcsolódó cikkek
Tessék kérem választani! Vegetáriánizmus vagy egészségesebb élet?

 

Cover photo: https://www.pexels.com/@filirovska

 

Paleomedicina munkacsoport kizárólag tudományos alapon végzi a tevékenységét. Semmilyen természetgyógyászati módszert nem használunk, ezektől elhatárolódunk. A Paleomedicina által képviselt irányzat, az evolúciós orvoslás, a valódi tudomány része. Nemzetközi orvosi szakfolyóiratokban megjelent közleményeinket itt olvashatják. 

 

2017-09-20

Kapcsolódó tartalmak

Möglichkeiten zur Minderung der Verbreitung des Virus SARS-Co-2 und zur Steigerung der natürlichen Widerstandsfähigkeit gegen die Erkrankung durch Ernährungs-Intervention
2020-04-25
    Im Interesse der ungarischen Bevölkerung schlagen wir die gründliche und
Multiple Gelenkentzündung im Kindesalter durch Monotherapie mit paläo-ketogene Diät geheilt - Artikel der ungarischen Zeitschrift Természetgyógyász Magazin
2020-02-29
Der folgende Artikel entstand in Zusammenarbeit von Paleomedicina Hungary und  dem Természetgyógyász
Die 14-jährige Isabella erklärt die Paleo-Ketogene Diät (PKD)
2020-01-28
In regelmäßigen Abständen können Dr. Csaba Tóth und Dr. Zsófia Clemens
Cholesterinsenker können bei älteren Frauen die Neigung zu Diabetes II um 50% verstärken
2019-01-18
Die Einnahme von Statinen (Cholesterinsenkern) erhöht bei älteren Frauen das Risiko einer neu